Aplikacje i systemy wykorzystujące dane poznan.pl

Adresy Poznania

Aplikacja zawiera bazę ponad dwóch tysiący ulic i prawie 60 tysięcy adresów Miasta Poznań. Umożliwia znalezienie konkretnego adresu, wszystkich adresy dla wybranej ulicy lub w pobliżu lokalizacji wskazanej na mapie.


Kiedy pojadę - PEKA

Aplikacja informuje o dokładnym czasie odjazdu autobusu czy tramwaju. Dane pochodzą m.in. z systemu ITS montowanego m.in. w pojazdach MPK czy na przystankach i aktualizowane są na bieżąco z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drodze.


Mobilny Poznań

Aplikacja zawiera monitor rozkładu jazdy wraz z wyszukiwarką przystanków i wizualizacją ich na mapie, interaktywną mapę biletomatów i parkomatów. Całość uzupełniono o aktualności i zapowiedzi wydarzeń kulturalnych oraz imprez.


Piękne Kościoły w Poznaniu

Aplikacja umożliwia poznanie historii każdego z kościołów i oglądanie galerii zdjęć. może służyć za przewodnik turystom i mieszkańcom. Zawiera także informacje o godzinach mszy oraz adresach kościołów pokazanych na mapie.


Poznań news

Aplikacja prezentująca informacje z kanałów RSS pochodzących z poznańskich serwisów. Po kliknięciu otwiera się strona z oryginalnym artykułem.


Poznań w pigułce

Zbiór przydatnych informacji o zabytkach i infrastrukturze miasta. Aplikacja skierowana jest zarówno dla turystów, jak i mieszkańców Poznania chcących skorzystać z jego bogatej oferty kulturalno-rekreacyjnej.


Poznań - wiadomości i czasopisma

Zbiór informacji o mieście publikowanych na stronach www oraz w portalach społecznościowych.


Przewodnik po Poznaniu

Przewodnik po Poznaniu to aplikacja zrealizowana podczas pierwszego hackathonu API poznan.pl. Umożliwia  znalezienie poszukiwanego miejsca. Może to być kino, przystanek MPK, hotel, restauracja, pub, klub, sklep całodobowy i wiele innych. Używając aplikcji Przewodnik po Poznaniu można określić swoją lokalizację i wytyczyć trasę do każdego z tych miejsc.


Sakralny Poznań

Aplikacja Sakralny Poznań powstała podczas hackathonu API poznan.pl z myślą o osobach planujących odwiedzić groby swoich bliskich. Ma ona na celu ułatwienie odnalezienia miejsca pochówku konkretnych osob oraz wyszukanie cmentarzy i kościołów w Poznaniu.