Biuletyn Miejski

Poznań nad Wartą
 

Poznań nad Wartą

Nowo powołane Partnerstwo "Na rzecz Warty" postawiło sobie za cel opracowanie programu przywrócenia znaczenia terenów nadwarciańskich i powrotu Poznania nad rzekę.

czytaj więcej
Chwaliszewo dawniej i dziś
 

Chwaliszewo dawniej i dziś

Piasek, leżaki, muzyka, rozmowy, ognisko. Wspomnienia z wakacji? Nic podobnego. To promocja albumu "Chwaliszewo. Poznańska Wenecja" autorstwa Jana Kaczmarka, opublikowanego przez Wydawnictwo Miejskie Posnania.

czytaj więcej
Hipodrom Wola
 

Hipodrom Wola

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Polityki Przestrzennej odbyło się 28 września na terenie Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Wola. Podczas spotkania radni powrócili do debaty na temat projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Otoczenie Jeziora Rusałka". Hipodrom znajduje się na obszarze objętym opracowaniem tego planu.

czytaj więcej
Miejski Program Rewitalizacji
 

Miejski Program Rewitalizacji

Trwają prace nad trzecią edycją Miejskiego Programu Rewitalizacji. Nad założeniami tego dokumentu debatowali radni z Komisji Rewitalizacji podczas posiedzenia, które odbyło się 27 września.

czytaj więcej
Mundial na Ogrodach
 

Mundial na Ogrodach

W sobotę 24 września br. w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 w Poznaniu, pod patronatem WTK, e-poznan i Głosu Wielkopolskiego, odbył się Międzyosiedlowy Turniej Piłkarski o Puchar Rady Osiedla Ogrody "Ogrody-Gol 2011".

czytaj więcej
 

Sprawy seniorów i NGO

Radni na posiedzeniu Komisji w dniu 19 września zaopiniowali projekty uchwał dotyczące zmian budżetowych a także kwestie regulującej działalnośc organizacji pozarządowych.

czytaj więcej
Bilety będą obowiązywać dłużej
 

Bilety będą obowiązywać dłużej

Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej w dniu 23 września radni dyskutowali o kwestii przedłużenia obowiązywania czasu biletów w związku z utrudnieniami remontowymi w Poznaniu.

czytaj więcej
 

Marketing Poznania doceniony

Poznań po raz kolejny wyróżniony w najważniejszym konkursie marketingu terytorialnego w Polsce. Nagrodzone zostały internetowa promocja akcji "Poznań za pół ceny" oraz film promocyjny miasta. Branżowi specjaliści podkreślali spójność działań marketingowych miasta i wymieniali przykład Poznania obok najbardziej znanych europejskich metropolii.

czytaj więcej
Akademicki Poznań
 

Akademicki Poznań

Konferencja "Akademicki Poznań - współczesność i przyszłość" odbędzie się w poniedziałek 26 września w Sali Białej Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim 17.

czytaj więcej
 

Konflikt na Osiedlu Rataje?

Radni z Komisji Samorządowej Rady Miasta, podczas posiedzenia w dniu 20 września zapoznali się z pismem byłego przewodniczącego Zarządu Osiedla Rataje Zbigniewa Klarzyńskiego oraz byłej członkini zarządu Marii Talagi, w którym skarżą się oni na postępowanie przewodniczącego Rady Osiedla Adama Pawlika, będącego jednocześnie radnym miejskim. Adam Pawlik i pozostali członkowie Zarządu Osiedla zdecydowanie odpierają te zarzuty.

czytaj więcej
1 294 Strona 295 296 306
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.