Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Czekamy na młodych ilustratorów

Rusza nabór prac do przyszłorocznego Salonu Ilustratorów towarzyszącego Poznańskim Targom Książki, które odbędą się w dniach 1-3.03.2018 r.

Fot. Poznańskie Targi Książki
Fot. Poznańskie Targi Książki

Celem Salonu Ilustratorów jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej (zwłaszcza reprezentantów młodego pokolenia, stojących u progu kariery), a także ułatwienie im bezpośrednich kontaktów ze środowiskiem wydawców. Salon Ilustratorów  usytuowany jest na ekspozycji targowej, dzięki czemu może być zwiedzany zarówno przez wystawców, jak i osoby odwiedzające targi.

Zgłoszenia twórców zainteresowanych wzięciem udziału w Salonie przyjmowane są do 10 stycznia 2019 roku przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu (szczegóły w załączniku). Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, prace poddane zostaną weryfikacji i ocenie komisji kwalifikacyjnej. Najlepsze znajdą się na wystawie, która zostanie zaprezentowana na Poznańskich Targach Książki, a następnie w innych miejscach, m.in. CK ZAMEK, ośrodkach kultury na terenie kraju oraz za granicą.

oprac. red.

Załączniki