Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Łap IKS-a, zaplanuj sierpień w mieście!

Dlaczego nie warto w sierpniu ruszać się z miasta ani na krok? W najnowszym numerze IKS-a podsuwamy kilka mocnych argumentów na udany urlop w mieście.

fot. WMP
fot. WMP

Kiedyś nieznane, niedostępne i tajemnicze, dziś stały się atrakcją turystyczną, którą chętnie odwiedzają poznaniacy i przyjezdni. Wiele poznańskich fortów odżyło w ostatnich latach. Stały się nie tylko punktami na mapie turystycznej, ale przede wszystkim obiektami użyteczności publicznej, w których tętni życie.... W sierpniowym IKS-ie - pod pretekstem kolejnych Dni Twierdzy - na wycieczkę szlakiem poznańskich fortów zaprasza Szymon Mazur.

W sierpniu powraca Teatr #NaWolnym. Cykl wydarzeń na dziedzińcu Urzędu Miasta jak zawsze jest dostępny dla wszystkich - wstęp na spektakle jest wolny! Ponownie gościem Na Wolnym będzie Krystyna Janda, a także po raz pierwszy - Joanna Szczepkowska, Maria Pakulnis, Mirosław Kropielnicki oraz zespoły Teatru Komedia z Wrocławia i Teatru im. C.K. Norwida z Jeleniej Góry.

Przed nami w sierpniu również kolejne spotkanie z folklorem z całego świata, czyli kolorowy, roztańczony festiwal Integracje oraz druga odsłona warsztatów Ewy Wycichowskiej - Dancing fairPlayce. Widzów bez wątpienia przyciągnie po raz trzeci festiwal filmowy Nic Się Tu Nie Dzieje, a melomanów - rozprzestrzeniająca się na całą Wielkopolskę Akademia Gitary.

A to zaledwie kilka powodów, dla których warto sięgnąć po sierpniowy numer IKS-a.

sk