Biuletyn Miejski

Aktualności

Będą nowe kasyna

Radni z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pozytywnie zaopiniowali uchwały wyrażające zgodę na kasyna w Poznaniu. Jeśli inwestorzy zrealizują plany takie miejsca będą na ul. Wyspiańskiego, Śniadeckich i przy pl. Andersa.

fot. History Channel/ Wikipedia
fot. History Channel/ Wikipedia

Projektami uchwał w sprawie nowych kasyn gry zajęli się radni z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego na swoim ostatnim posiedzeniu. Firmy, które zajmują się prowadzeniem takich instytucji zwróciły się z prośbą o zgodę na prowadzenie kasyna do Urzędu Miasta, taką decyzję urzędu opiniuje Rada Miasta. W sumie chodzi o cztery takie miejsca: dwa przy ul. Śniadeckich i po jednym przy ul. Wyspiańskiego oraz pl. Andersa. Radni z komisji wydali opinię pozytywną.

Radni pozytywnie zaopiniowali również zmiany w aktualnym budżecie miasta, chodzi m.in. o środki na zakup nowego samochodu i sprzętu gaśniczego dla OSP Głuszyna oraz pieniądze na naprawy pojazdów dla Komendy Miejskiej Policji.

W drugiej części posiedzenia zaprezentowano radnym raport w sprawie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie wakacji. Swoje działania przedstawiły m.in. służby mundurowe: straż miejska, policja i straż pożarna. - To przede wszystkim działania profilaktyczne i prewencyjne, które zaczynają się w okresie roku szkolnego, a w wakacje jest ich finał - mówił Waldemar Matuszewski, komendant straży miejskiej. Działania edukacyjne dotyczą kwestii bezpieczeństwa na wyjazdach kolonijnych, podczas półkolonii czy pobytu w domu.

(jg)

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.