Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Chcą zbudować ośrodek dla niepełnosprawnych

Radni popierają wybudowanie specjalistycznego kompleksu dla osób niepełnosprawnych przez Stowarzyszenie Na Tak. Jako wsparcie miasto chce udzielić 99% bonifikaty od opłaty z tytułu użytkowania wieczystego.

fot. Bestrossi/ Wikipedia
fot. Bestrossi/ Wikipedia

Stowarzyszenie Na Tak od kilkudziesięciu lat pomaga osobom o przeróżnym stopniu niepełnosprawności, zarówno dzieciom jak i dorosłym. W Poznaniu organizacja prowadzi m.in. przedszkole "Orzeszek" na os. Chrobrego, poradnię rozwojową "Jaskółka" przy ul. Chełmońskiego czy Dobrą Kawiarnię przy ul. Nowowiejskiego.

Teraz stowarzyszenie chce radykalnie polepszyć swoje zaplecze lokalowe i na działce miejskiej w rejonie ul. Marcelińskiej i Kolorowej chce wybudować kompleks w którym znajdzie się wiele ośrodków służących niepełnosprawnym. Ma się tam znaleźć m.in. centrum edukacji i terapii dla takich osób, przedszkole, placówki całodziennego wsparcia, ośrodki rehabilitacyjne, a także urządzona zieleń z parkiem rowerowym. Na inwestycje stowarzyszenie chce pozyskać środki z funduszy unijnych, ze środków własnych i od sponsorów.

Miasto chce wesprzeć tę inicjatywę i udzielić bonifikaty w wysokości 99% od corocznej opłaty od dzierżawy wieczystej. Po jej udzieleniu opłata wynosiła by niecałe 7 tys. zł.  Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej projekt uchwały w sprawie bonifikaty zaopiniowali pozytywnie.

Jan Gładysiak

© Wydawnictwo Miejskie Posnania