Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Dni Różnorodności Kulturowej

Warsztaty, koncert, wystawa, piknik różnorodności smakowej. Wydział Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza już po raz trzeci zaprasza do udziału w obchodach Dnia Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju, święta ustanowionego przez ONZ rezolucją.

Fot. Wydział Neofilologii UAM
Fot. Wydział Neofilologii UAM

Wydział Neofilologii UAM jest tą jednostką uniwersytecką, która dysponuje prawdopodobnie największym potencjałem pod względem różnorodności kulturowej i etnicznej wśród kadry naukowo-dydaktycznej. Potencjał ten wykorzystywany jest każdego dnia podczas zajęć uniwersyteckich, jednak warto go unaocznić, podkreślić i docenić także poza środowiskiem uczelnianym.

Dlatego też już po raz trzeci Wydział organizuje obchody Dnia Różnorodności Kulturowej, aby z jednej strony stworzyć okazję do promocji uczelni, a z drugiej przyczynić się do kształtowania postaw tolerancji i otwartości wobec różnorodności kulturowej.

Organizatorzy zapraszają w piątek 11 maja do siedziby Wydziału (Collegium Novum, Al. Niepodległości 4) w godz. 10-16 na wystawę przekładów "Pana Tadeusza", sesję posterów naukowych, prezentację laboratorium psycholingwistycznego, Speed Talking z przedstawicielami 17 różnych kultur świata oraz piknik różnorodności smakowej.

Natomiast 12 maja wydarzenie przenosi się do Pawilonu (ul. Ewangelicka 1), gdzie odbędą się warsztaty taneczne, muzyczne i rękodzielnicze, prelekcje, pokazy i wystawy, sztuka teatralna, koncerty, ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego i wiele innych atrakcji. Start godz. 10.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego oraz Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Patronat medialny: studenckie Radio Meteor.

oprac. red.

Zobacz także: