Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Dyrektor POSiR odwołany

Prezydent Poznania odwołał z dniem 11 czerwca Zbigniewa Madońskiego ze stanowiska dyrektora Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Fot. POSiR Poznań
Fot. POSiR Poznań

POSiR to samorządowy zakład budżetowy Miasta Poznania. Został powołany do zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców w dziedzinie sportu i rekreacji. Jego funkcjonowanie nadzoruje prezydent Miasta Poznania, poprzez Wydział Sportu UMP. Organizacyjnie POSiR działa w ramach siedmiu oddziałów: Malty, Chwiałki, Kasprowicza, Camping Hotel Malta, Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na ul. Gdyńskiej, Rataje i Golęcin. Do POSiR należą też kąpieliska: Rusałka, Kiekrz, Krzyżowniki oraz Strzeszynek. Są one zarządzane przez dzierżawców.

Odwołanie dyrektora wiąże się z utratą zaufania. Zbigniew Madoński kierował POSiR-em od wiosny 2013 roku. Obowiązki p.o. dyrektora przejął dziś Łukasz Miadziołko, do tej pory I Zastępca Dyrektora POSiR. Będzie je pełnił do momentu powołania nowego dyrektora.

O komentarze poprosiliśmy radnych z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.

 - Nie zawsze był łatwym partnerem do rozmów, nie zawsze zgadzaliśmy się, ale nie chcę oceniać całości jego pracy - powiedziała radna Lidia Dudziak. - Chciałabym tez wiedzieć dlaczego prezydent stracił zaufanie do dyrektora.

W podobnym tonie wypowiada się przewodnicząca Komisji Joanna Frankiewicz, która oczekuje wyjaśnień na temat przyczyn odwołania dyrektora. Przewodnicząca planuje zwołać posiedzenie komisji na 18 czerwca.

Radny Tomasz Lipiński współpracę z dyrektorem ocenia dobrze, ale zaznacza, że jeśli były nieprawidłowości w POSiR, to decyzja prezydenta mogła być tylko jedna i dobrze, że podjął ją szybko.

oprac. red.

Zobacz także: