Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Komisja do spraw memów

Młodzieżowa Rada Miasta Poznania zamierza powołać Komisję ds. Memetyki Społecznej. Chociaż memy kojarzą się zazwyczaj humorystycznie to młodzi radni do sprawy podchodzą poważnie.

Fot. Młodzieżowa Rada Miasta Poznania
Fot. Młodzieżowa Rada Miasta Poznania

- W ostatnim czasie nasi radni i radne zaczęli tworzyć dość dużo memów. W ten sposób możemy wyrazić swoje poglądy w danej sprawie, czy nawiązywać do zabawnych sytuacji, co integruje naszą radę - wyjaśnia Małgorzata Witek, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. - Zauważyliśmy, iż dzięki memom możemy łatwiej dotrzeć do młodzieży z treściami, które same w sobie nie są atrakcyjne, jak na przykład informacje o naszych działaniach, czy ważne wydarzenia z życia Poznania. Chcemy stawiać na memy jako nasz nowy środek przekazu na naszym profilu facebookowym.

Jednym z ważniejszych zadań komisji będzie ocena, czy dany mem nadaje się do oficjalnej publikacji w internecie.

- Jako jeden z bohaterów memów uważam, że to bardzo ważne. Produkujemy memy w takiej ilości, że aż trudno nam nad tym zapanować. Ktoś powinien to kontrolować, by wstawiony do sieci mem nikogo nie uraził i by nie spadły przez to na nas negatywne konsekwencje. - zauważa radny MRM Mikołaj Oparowski. - Nikt z nas nie obraża się, gdy jego zdjęcie zostanie wykorzystane do mema. Przy okazji możemy nabyć nieco dystansu do siebie i dobrze się bawić.

Członkowie komisji będą przede wszystkim opracowywać memy niezbędne do komunikacji z młodzieżą poprzez media społecznościowe, gromadzić je, a także decydować o ich upublicznieniu. Uchwała powołująca komisję ma zostać przyjęta na najbliższej sesji MRM, która odbędzie się 24 stycznia o godz. 14 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Poznania.

Młodzi radni wykazują ogromne zainteresowanie komisją, w związku z tym można się spodziewać, iż będzie to najliczniejsza komisja Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Komisja jest również ewenementem w skali kraju wśród Młodzieżowych Rad Miast, jak i zwykłych Rad Miast. 

oprac. red.

Załączniki