Biuletyn Miejski

Aktualności

Nudy nie będzie

Około 300 wydarzeń zaplanowano dla rodzin spędzających wakacje w mieście. Z programem zapoznali się radni z Komisji Rodziny.

Fot. Letnie pogotowie sztuki
Fot. Letnie pogotowie sztuki

- Bogatą ofertę przygotowały instytucje miejskie i te przez Miasto wspierane - mówił zastępca dyrektora Wydziału Kultury Marcin Kostaszuk. - Pod koniec czerwca ukaże się specjalne wydanie "Afisza kulturalnego", w którym zebrana zostanie cała oferta wakacyjna.

W czasie wakacyjnym pojawią się znane już projekty jak "Sztuka szuka malucha" czy "Letnie pogotowie sztuki" organizowane przez Centrum Sztuki Dziecka. Działać będzie Mobilne Centrum Kultury na Wilczaku i Szelągu. Zajęcia będą odbywać się także w piętnastu filiach Biblioteki Raczyńskich. Warsztaty i wycieczki organizuje Brama Poznania, zajęcia dla najmłodszych również Muzeum Archeologiczne, Galeria Miejska "Arsena". Najwięcej wydarzeń znalazło się z programie Centrum Kultury Zamek i Estrady Poznańskiej. Do tego dodać należy projekty organizowane w ramach programów Centrum Warte Poznania i Coolturalny Stary Rynek oraz wydarzenia poza centrum miasta (Estrada Poznańska zamierza wychodzić ze swoim programem do dzielnic peryferyjnych). Centrum Kultury Zamek stworzy strefę, w której rodzice będą mogli poczytać dzieciom książki, a w miasto wyruszy biblioteka na rowerze.

Ofertę wakacyjną można znaleźć także na stronie Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Wydarzenia zostały podzielone ze względu na to w jakim wieku są dzieci: Najnaje (0-3 lat), Przedszkolaki (4-6 lat), Szkolniaki (7-12 lat), Młodzież (powyżej 13 lat).

mat.

Zobacz także:
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.