Biuletyn Miejski

Aktualności

Podsumowanie sportu młodzieżowego

Radni zapoznali się z podsumowaniem oferty sportowej realizowanej przez projekt Trenera Osiedlowego oraz działania Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego.

fot. J. Gładysiak
fot. J. Gładysiak

Na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki radni zapoznali się najpierw z infrastrukturą Młodzieżowego Ośrodka Sportu, który znajduje się na Śródce. Następnie przedstawiono im informacje w sprawie działalności Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz projektu Trenera Osiedlowego.

Ta pierwsza instytucja od roku 2000 organizuje Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Ich finał miał miejsce na początku lipca, jednak eliminacje w poszczególnych kategoriach trwają przez cały rok szkolny. Biorą w nich udział niemal wszystkie szkoły w mieście, jedynie 5% szkół nie uczestniczy w tym projekcie. Organizacja realizuje swoje zadania głównie na obiektach Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, w tym na stadionie Młodzieżowego Ośrodka Sportu. Oprócz tego PSzZS organizuje także wyjazdowe wakacyjny obozy sportowe.

Natomiast Fundacja na rzecz AWF realizuje projekty Trenera Osiedlowego oraz Trenera Senioralnego. Ten pierwszy projekt realizowany jest już od kilku lat. Zajęcia odbywają się w wakacje regularnie od poniedziałku do piątku na ponad 30 oznakowanych boiskach na terenie Poznania po kilka godzin. Młodzież i dzieci mogą korzystać bezpłatnie i bez zapisów z zajęć sportowych w różnych dyscyplinach, a także z wyjść na basen czy na plaże. Natomiast Trener Senioralny to nowy projekt realizowany po raz pierwszy, ma zapewnić chętnym seniorom regularny ruch.

(jg)

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.