Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Seniorzy szykują paradę międzypokoleniową

Miejska Rada Seniorów w Poznaniu kontynuuje rozmowy przygotowawcze do Międzypokoleniowej Parady Seniorów, która ma odbyć się 2 czerwca br.

Fot. Miejska Rada Seniorów Poznań
Fot. Miejska Rada Seniorów Poznań

Seniorzy nie chcą na razie ujawniać wielu szczegółów wydarzenia, ale zapewniają, że zapowiada się barwna i pełna sympatycznych niespodzianek parada z udziałem przedstawicieli środowisk senioralnych Poznania, a także z innych ośrodków Województwa Wielkopolskiego oraz kilkunastu Młodzieżowych Rad Miast. Zapowiada się więc spotkanie łączce pokolenia.

Przygotowując wydarzenie, przedstawiciele MRS spotkali się w dniu 6 lutego z Marzeną Wodzińską Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Miejską Radę Seniorów reprezentowali: przewodniczący Zdzisław Szkutnik; Aldona Anastasow - pomysłodawczyni zorganizowania parady i Piotr Frydryszek - autor wyjściowego scenariusza wydarzenia. Urząd Miasta Poznania reprezentowała Lidia Płatek z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. Dyskusja wzbogaciła planowane wydarzenie o kilka interesujących szczegółowych przedsięwzięć, określiła też sposoby ich finansowania, którego główny ciężar bierze na siebie Urząd Miasta Poznania. Następne spotkanie przewidziane jest pod koniec lutego u zastępcy Prezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego.

oprac. red.