grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Korea w Poznaniu

Wydział Neofilologii UAM - Zakład Filologii Koreańskiej i Polskie Towarzystwo Koreanistyczne organizują w dniach 25-26 kwietnia I Kongres Koreanistyczny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Republiki Korei (Południowej) w Warszawie.

Fot. Zakład Filologii Koreańskiej UAM - grafika artykułu
Fot. Zakład Filologii Koreańskiej UAM

Wykładowcy, studenci i doktoranci m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, oraz gospodarze, koreaniści z UAM będą rozmawiać o problemach Półwyspu Koreańskiego. Miejscem Kongresu będzie Sala Lubrańskiego Collegium Minus UAM (ul. Wieniawskiego 1).

Uczestnicy spotkania posłuchają m.in. o polityce jądrowej Korei Północnej, problemach bezpieczeństwa, procesie pokojowym i polityce prezydenta Moon Jae Ina. Uzyskają także odpowiedzi na pytania: Kim jest koreański bohater? Jakie są oblicza południowokoreańskiej gospodarki? Na czym polega układ: państwo-banki-czebole? Czym jest taniec w kulturze koreańskiej? Dlaczego w Korei unika się wołania po imieniu? Zaplanowano również tradycyjne tańce z wachlarzami i występy studenckich zespołów K-POP w wykonaniu studentek Filologii Koreańskiej oraz grupy School of Dance Plus.

Celem Kongresu jest inauguracja działalności Polskiego Towarzystwa Koreanistycznego w Polsce, utworzenie platformy współpracy i integracji akademickiej wśród wykładowców, studentów i doktorantów oraz popularyzacja studiów koreanistycznych w Polsce.

oprac. red.

Załączniki