grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Miejskie plany na rok szkolny 2014/2015

Opowiadali o nich podczas konferencji prasowej zastępca Prezydenta Dariusz Jaworski i dyrektor Wydziału Oświaty Przemysław Foligowski.

- Ten rok szkolny jest wyjątkowy z kilku powodów - mówił Dariusz Jaworski. - Przede wszystkim do szkół ruszają 6-latki. Placówki oświatowe w Poznaniu są przygotowane na ich przyjęcie - zapewniał Jaworski. Ma również nadzieję, że jeszcze w tej kadencji, czyli do listopada, Rada Miasta uchwali nowe obwody szkolne.

Oprócz bieżącego zarządzania oświatą Miasto zamierza skoncentrować dodatkowe działania na kilku obszarach, a w szczególności: wspierać szkolnictwo zawodowe; wspomagać szkolnictwo specjalne m.in. poprzez aktywizację współpracy z organizacjami pozarządowymi; wspierać działania podnoszące poziom nauczania i jakość kształcenia; zwiększyć pulę pieniędzy na dodatki funkcyjne i motywacyjne dla dyrektorów szkół oraz dać im większą elastyczność w przyznawaniu dodatków dla ich zastępców.

W 2014 r. na inwestycje i remonty w placówkach oświatowych miasto zaplanowało prawie 26,5 mln zł. Remonty i modernizacje zaplanowano w 251 placówkach, w tym m.in.: 106 przedszkolach, 65 szkołach, 28 gimnazjach, 20 liceach ogólnokształcących, 19 zespołach szkół zawodowych. Największe realizowane w tym roku inwestycje to: budowa Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej oraz adaptacja na potrzeby VIII Liceum Ogólnokształcącego budynku przy ul. Cegielskiego. Miasto ma też plany inwestycyjne na rok przyszły. - Chcielibyśmy jak najszybciej rozpocząć budowę budynku szkolno-przedszkolnego na północy Poznania, a także rozbudować szkołę w Szczepankowie - zapowiada Dariusz Jaworski. 

Mateusz Malinowski 

Załączniki