Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

NIEBO i STAL

Wystawa prac Borysa Michalika i Sylwestra Chłodzińskiego otwiera wiosenno-letni sezon artystyczny w V.A. Gallery Poland. Portal biuletyn.poznan.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Borys Michalik - malarstwo, materiały prasowe organizatorów
Borys Michalik - malarstwo, materiały prasowe organizatorów

Maestro pędzla - Borys Michalik i mistrz formy przestrzennej - Sylwester Chłodziński to niebanalny duet cenionych talentów. Połączenie ich mocy twórczych zapewni niespotykaną eksplozję doznań wizualnych.

Borys Michalik - znany polski malarz surrealista. Syn, uczeń i kontynuator nurtu reprezentowanego przez ojca, wybitnego malarza Mariana Michalika. Artysta tworzy zarówno martwe natury, refleksyjne krajobrazy ale również magiczne, nie pozwalające na obojętność światy, a wszystkie swe wizje przedstawia na pograniczu jawy, snu i fantazji. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

Sylwester Chłodziński - rzeźbiarz, który tworzy zarówno w drewnie jak i w marmurze, stali ,brązie oraz ceramice. Posiada wieloletnią praktykę w zawodzie renowatora. Ma na swym koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w Polsce jak i za granicą.

  • Wernisaż odbędzie się 15 marca, godz. 18, Sala Multiroom, Metalmex - akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo
  • Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk
  • Organizatorzy: V.A. Gallery Poland, Metalmex - akcesoria meblowe, Stowarzyszenie Metal Merge
  • Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Metal Merge, Qesa
  • Wstęp wolny!

oprac. red.  

Zobacz także: