Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

"Dagegrafia"

Wystawa fotografii Macieja Mańkowskiego, wielka gratka dla wielbicieli mariażu starych technik i nowych technologii. Wydarzenie to odbywa się w ramach IV Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Nad wydarzeniem patrona medialny objął nasz portal biuletyn.poznan.pl.

Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Maciej Mańkowski jest znanym poznańskim fotografikiem, pasjonatem nowych technologii, laureatem znaczących konkursów fotograficznych, kuratorem międzynarodowych wystaw fotografii użytkowej.

Dzięki jego sztuce zauważamy, że mijamy fotografie, które dziś wyglądają inaczej niż wczoraj. Wspólnie z Maciejem Mańkowskim podziwiamy nowe technologie, ale ten podziw zaprowadza nas do zbadania technologii minionych epok, zauważamy jak na naszych oczach zmienia się pojęcie obrazu, jak przenikają się nawzajem formy malarskie z technikami fotograficznymi, doświadczenia z przeszłości z estetyką nowoczesności. To są znaki współczesnej sztuki w jej najnowszych, trendach, spotykanych w najbardziej cenionych salonach.

Wernisaż odbędzie się 18 października, o godz. 18, Sala Multiroom, Metalmex, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo. Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk. Organizatorzy: V.A. Gallery Poland, Metalmex - akcesoria meblowe, Fotografia WBPiCAK w Poznaniu, Stowarzyszenie Metal Merge, QESA.

oprac. mat.

Zobacz także: