grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Jaka przyszłość Garbar?

Miasto Poznań zaprasza na warsztaty konsultacyjne dotyczące działań rewitalizacyjnych w obszarze ulicy Garbary.

Fot. Miasto Poznań - grafika artykułu
Fot. Miasto Poznań

Planowane spotkanie dotyczy odcinka staromiejskiego ulicy Garbary - od skrzyżowania z ulicami Małe Garbary - Ewarysta Estkowskiego do skrzyżowania z ulicami Strzelecką i Królowej Jadwigi.

Spotkanie połączone z pracami warsztatowymi odbędzie się 12 lutego o godz. 17 w przestrzeni otwartej "Pawilonu" przy ul. Ewangelickiej 1. Tematem spotkania będą możliwe rozwiązania rewitalizacyjne, które można rozważać w przestrzeni ulicy Garbary w Poznaniu.

Dodatkowe informacje: Dominika Tomaszewska, tel. 61 878 56 60, dominika_tomaszewska@um.poznan.pl oraz Marta Cywińska, tel. 61 878 16 60, marta_cywinska@um.poznan.pl.

My ze swej strony polecamy wydanie Kroniki Miasta Poznania poświęcone historii tej części Poznania. "Wielkie Garbary" to barwna opowieść o "wielkiej" ulicy - najstarszym rzemieślniczym przedmieściu Poznania, a także o ludziach, którzy na przestrzeni wieków tworzyli jej skomplikowaną historię. Opowieści m.in. o średniowiecznych garbarzach, o Balbinie Mirskiej - pierwszej poznańskiej kobiecie-fotografce, o druhach z Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół", o kupieckich rodzinach Leitgeberów i Czepczyńskich, o przedsiębiorcy budowlanym Ludwiku Frankiewiczu i przemysłowcu Antonim Krzyżanowskim. Kto chodził do szkoły przy ul. Estkowskiego, jak zapisała się w pamięci "Dąbrówka", gdzie była ul. Wietrzna, dla kogo kawa byłą interesem życia, kim była królowa koksu? Być może lektura Kroniki będzie inspiracją w działaniach rewitalizacyjnych.

oprac. mat.