Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Kolorowy Jarmark

Od 8 do 23 czerwca na płycie Starego Rynku gościć będzie Jarmark Świętojański. Jak zwykle oprócz domków handlowych z wyrobami artystycznymi, biżuterią, ceramiką, rzeźbą, artykułami rękodzielniczymi i tradycyjnymi regionalnymi przysmakami - przygotowano również bogatą ofertę artystyczną.

Fot. Miasto Poznań
Fot. Miasto Poznań

W programie m.in. "Strefa gier i zabaw" z gigantycznymi planszami (szachy i drewniane klocki z gry Jenga). W weekendy odbywać się będą warsztaty średniowiecznej kaligrafii i plecenia wianków, pokazy sztuk walk dawnych. Na scenie ustawionej od strony ul. Woźnej odbywać się będą koncerty.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. W każdy piątek na dzieci czeka Spotkanie z Legendami Poznańskimi - spektakl teatralny i warsztaty. We wszystkie niedziele znani i lubiani poznaniacy będą czytać dzieciom bajki w ramach akcji "Bajkowy Rynek - Poznań czyta dzieciom". Po każdym takim spotkaniu na najmłodszych czeka spektakl teatralny nawiązujący do tematu książki.

W weekend 15 i 16 czerwca wolontariusze będą zbierać datki dla Hospicjum Palium i Fundację Bread of Life. Z kolei sobota, 22 czerwca, będzie Dniem Tradycji - na scenie wystąpi Kapela Zza Winkla, będą prezentowane wiersze w gwarze poznańskiej i pamiątki związane z Powstaniem Wielkopolskim. W ostatni dzień jarmarku, 23 czerwca, zaprezentowane zostanie widowisko "Noc Kupały" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Lusowiacy.

Organizatorem Jarmarku Świętojańskiego jest spółka Targowiska.

oprac. red.