Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Mapa atrakcji Łazarza do zobaczenia

Kolejna dzielnica doczekała się swojej mapy atrakcji. W ramach projektu FestFyrtel Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT przygotowało mapę do zwiedzania Łazarza. To kolejna po Jeżycach dzielnica w tym projekcie, następna w kolejności będzie Wilda.

fot. CTK TRAKT
fot. CTK TRAKT

-  Tym razem, wsłuchawszy się w głos mieszkańców dzielnicy, stworzyliśmy mapę osobliwości Łazarza - informują jej twórcy z CTK TRAKT. - Wspólnie zbudowaliśmy, kolejną po Jeżycach, wielowątkową opowieść o fyrtlu i jego charakterze: robotnym, twórczym, palącym się do działania, eleganckim, targowym i podróżnym, a także - co okazuje się być wiodącym motywem: nieustannie dążącym do lepszej jakości życia - tłumaczą autorzy.

Mapa powstała w ramach projektu Fest Fyrtel, w którym pracownicy Centrum wspólnie z mieszkańcami podczas wielu warsztatów tworzą listę atrakcji w trzech dzielnicach historycznych: Jeżycach, Łazarzu i Wildzie. Chodzi zarówno o miejsca oczywiste jak i te mniej znane nie tylko dla turystów, ale często także dla mieszkańców innych części Poznania. Cały projekt ma zachęcić przyjeżdżających do Poznania oraz poznaniaków by zwiedzali nie tylko centrum miasta idąc Traktem Królewsko-Cesarskim, ale chcieli poznać również trzy pozostałe dzielnice.

Mapa dla Łazarza jest dostępna w specjalnym serwisie www.festfyrtel.pl, gdzie jest jej wersja interaktywna z dużo większą ilością miejsc wartych odwiedzenia. Jest też mapa drukowana w , autorzy wersji papierowej zachęcają nas do zobaczenia 22 miejsc na Łazarzu. Są wśród nich te słynne: palmiarnia z Parkiem Wilsona, hala Arena czy Rynek Łazarski, jak i te mało znane: fabryka krówek, kwartał Johowa, skwer Eki Małeki czy Wzgórze św. Łazarza.

To nie koniec projektu FestFyrtel, bo kolejną dzielnicą, która ma doczekać się mapy będzie Wilda.

Jan Gładysiak

© Wydawnictwo Miejskie Posnania

Zobacz także: