Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Parkrun Poznań biało-czerwony

Uczcić rocznicę 100-lecia niepodległości na sportowo? Można to zrobić biorąc udział w bezpłatnym biegu na Cytadeli, w którym dominującymi barwami będą biel i czerwień.

Parkrun Poznań na Cytadeli, fot. Ewa Samradakiewicz
Parkrun Poznań na Cytadeli, fot. Ewa Samradakiewicz

Bieg nr 329 w ramach parkrun Poznań, które odbędzie się jak zawsze w sobotę o godzinie 9, na Cytadeli, 10 listopada. Z racji okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj przypadającej na ten weekend, organizatorzy zachęcają wszystkich do zaopatrzenia się w barwy biało-czerwone. Mile widziane będą wszelkie flagi, naszywki, stroje - wszystko w biało-czerwonych barwach.

Biegi parkrun są zawsze bezpłatne i w pełni otwarte dla wszystkich chętnych. Kto nie jest w stanie jeszcze pokonać dystansu 5 km, możesz zacząć przygodę z parkrun od wolontariatu. Spotkania parkrun to formuła biegania zarówno dla zaawansowanych biegaczy, jak i osób, które dopiero zamierzają rozpocząć biegową przygodę. Bez ograniczenia wieku i umiejętności.

Udział w biegach jest całkowicie bezpłatny, a jednocześnie zarejestrowani uczestnicy mają zawsze zmierzony czas. Wystarczy jednorazowa rejestracja, aby uzyskać kod uczestnika, który pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie. W Polsce jest już ponad 50 lokalizacji parkrun, poznańska była jedną z pierwszych w kraju.

oprac. mat.