Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Remontują chodniki na Ogrodach

Wyremontowany przez Zarząd Dróg Miejskich chodnika na ulicy Dobrej już jest dostępny. Inwestycję sfinansowano z budżetu Rady Osiedla Ogrody, to nie jedyny z remontów za fundusze tego osiedla.

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Na ulicy Dobrej został wyremontowany chodnik po wschodniej stronie ulicy na odcinku od ulicy Nowina do końca posesji nr 9. - Na tyle starczyło nam środków w tym roku. Podjęliśmy już uchwałę o dokończeniu remontu w przyszłym roku - powiedział Eugeniusz Kempa. Przewodniczący Rady Osiedla Ogrody. Koszt remontu chodnika na ulicy Dobrej wyniósł ponad 74 tysiące złotych.

Z osiedlowych funduszy  w tym roku zrealizowano remont chodnika po północnej stronie ulicy Nowina na odcinku od ulicy Radosnej w kierunku ulicy Polskiej. Był to ostatni niewyremontowany fragment chodnika na ulicy.  Obecnie trwają prace na Szamotulskiej. Rada Osiedla Ogrody sfinansowała dokumentację projektową. Zostaną tu wyremontowane chodniki, miejsca postojowe, powstaną udogodnienia dla rowerzystów.

Z kolei na ulicy Nałkowskiej zostały wyremontowane jezdnia i chodniki (roboty ZDM i dewelopera), a na Botanicznej ZDM realizuje miejsca postojowe.

ZDM, jg