Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Samowolne prace drogowe

Przy ul. Dolna Wilda uwagę strażnika miejskiego zwrócił mężczyzna, który bez żadnych zabezpieczeń ostrzegawczych wykonywał prace drogowe.

Fot. Straż Miejska Miasta Poznania
Fot. Straż Miejska Miasta Poznania

Mężczyzna młotem udarowym kruszył krawężniki oddzielające jezdnię ul. Dolna Wilda od pasa zieleni. W miejscu wykonywania robót nie było żadnego pojazdu firmy drogowej, a on sam, pomimo zapadającego zmroku, nie posiadał kamizelki odblaskowej.

Okazało się, że prace te wykonywane były samowolnie, bez wiedzy i zgody zarządcy drogi. Mężczyzna zdołał zniszczyć krawężniki na długości ok. 3 metrów. Powodem usuwania krawężników była chęć poszerzenia wjazdu na teren nieruchomości.

Nazajutrz, w miejscach skruszonych krawężników, mężczyzna wylał beton. Na nic się zdała taka próba naprawy zniszczeń, gdyż wszelkie prace drogowe muszą być wykonywane w uzgodnieniu z zarządcą drogi przez firmę posiadającą odpowiednie uprawnienia. Stosowane materiały, w tym krawężniki, muszą posiadać atesty gwarantujące między innymi bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.

Mandat w wysokości 300 zł i zapewne pokrycie kosztów naprawy, to kara za samowolą przebudowę pasa drogowego. Sprawę przekazano do ZDM.

oprac. red.

Zobacz także: