Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

ZKZL wstawia nowe witryny na Św. Marcinie

W lokalach użytkowych przy ul. Św. Marcin, które należą do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych pojawią się nowe witryny. Wszystko po to by remontowana właśnie ulica jeszcze bardziej wypiękniała.

fot. PIM
fot. PIM

Najemcy miejskich lokali użytkowych przy ul. Św. Marcin, którzy - mimo utrudnień - wciąż prowadzą działalność w tej zmieniającej się śródmiejskiej przestrzeni. - Na czas remontu Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zaproponował im obniżkę czynszu. Zgodnie z obietnicą, w lokalach zamontowane zostaną natomiast nowe witryny. Spółka przeznaczyła na ten cel ponad 700 tysięcy złotych - informuje ZKZL.

Montaż rozpocznie się jeszcze w październiku. Nowe witryny pojawią się w osiemnastu miejskich lokalach. W większości będą aluminiowe, wszystkie uzgodnione i zaakceptowane przez Miejskiego Konserwatora Zabytków. Ich kształt i kolorystyka dostosowane będą do stylu, jaki przeważa na Św. Marcinie.

Witryny będą duże, więc gwarantujące doświetlenie lokali, w barwach  zaakceptowanych przez Plastyka Miejskiego. Mają dodać urody kamienicom, które już wkrótce staną się jednym z elementów zupełnie odmienionej przestrzeni ul. Św. Marcin.

ZKZL, jg