Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Złota klatka

Wielkie nazwiska z wielkiego ekranu, okiem artystki. V.A. Gallery Poland zaprasza na wystawę malarstwa Ewy Jasek. Wernisaż odbędzie się 6 grudnia o godz. 18 (Wysogotowo, Wierzbowa 162).

[patronat medialny Biuletynu]

Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Ewa Jasek jest absolwentką PWSSP. Jej główną pasją jest malarstwo, ale odnosi również sukcesy w fotografii, rysunku, a ostatnio także w cyfrowej grafice. Od wielu lat jest animatorem kultury, organizatorem warsztatów, plenerów i wystaw. Przez kilkanaście lat prowadziła pozaszkolną edukację artystyczną dla dzieci i młodzieży, jednocześnie tworząc i poszukując własnego artystycznego języka wypowiedzi.

Twórczość Artystki choć budzi skojarzenia z popartem lat 60. i 70. ubiegłego wieku, swoją estetykę a nawet ornamentykę czerpie ze współczesności. Można raczej powiedzieć, że jej malarstwo nawiązuje do najlepszych "tradycji gatunku"; od Lautrec'a, poprzez Basquiat'a po twórczość Pągowskiego i Świerzego, wnosząc własne środki ekspresji.

W swoim dorobku artystycznym uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Prace Ewy Jasek znalazły nabywców nie tylko w krajach europejskich, ale także w prywatnych kolekcjach w Australii i USA.

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk. Organizatorzy: V.A. Gallery Poland, Metalmex - akcesoria meblowe, Stowarzyszenie Metal Merge, QESA.

oprac. red.