Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Przewodnicy na Wolności

Nowy sezon wycieczek tematycznych Grupa Przewodników "Po Poznaniu" zaczyna w nietypowy sposób.

Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

To będzie wycieczka jakiej jeszcze nigdy nie było. Aż ośmiu różnych przewodników z PoPoznaniu.pl w jednym czasie i tym samym miejscu. Czym to się skończy? Przekonajcie się sami w niedzielę 8 października o godzinie 15 na placu Wolności. Właśnie wtedy rozpocznie się "Wycieczka na piątkę, czyli przewodnicy na Wolności - spacer z okazji 5-lecia Grupy Przewodników PoPoznaniu.pl".

Prawie dokładnie 5 lat temu - 13 października 2012 roku odbyła się pierwsza wycieczka tematyczna z PoPoznaniu.pl. Zwiedzano wtedy Łazarz, a udział w inauguracji wzięło 14 osób i...pies. Taki był początek. Przewodnicy odkrywali już dla Was Poznań podczas 177 spacerów, w których łącznie wzięło udział prawie 16 tys. osób.

Z okazji jubileuszu chcą się z Wami spotkać, trochę zaskoczyć i wspólnie świętować. Przygotowują niespodzianki i serdecznie zapraszają - plac Wolności, który na pewno pomieści wszystkich chętnych.

Wycieczka odbędzie się w konwencji "free walking tour". Wstępnie zapisy nie są wymagane, a spacer wyruszy niezależnie od liczby uczestników i warunków pogodowych. Na zakończenie można podziękować przewodnikom napiwkiem.

oprac. mat.

Zobacz także: