Komisja Budżetu, Finansów, Przedsiębiorczości i Nadzoru Właścicielskiego - gospodarka finansowa i budżet miasta, nadzór właścicielski, mienie komunalne, rozwój gospodarczy, promocja przedsiębiorczości, handlu, rzemiosła, rynku pracy, rolnictwa i gospodarki żywnościowej, ocena wykorzystania funduszy unijnych
- Małgorzata Dudzic-Biskupska - przewodnicząca
- Paweł Matuszak - wiceprzewodniczący
- Przemysław Polcyn - wiceprzewodniczący
- Wojciech Kręglewski
- Mateusz Rozmiarek
- Klaudia Strzelecka
- Konrad Zaradny
Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki - upowszechnianie sportu, rekreacji, turystyki, działalności miejskich instytucji sportowych i turystycznych
- Lidia Dudziak - przewodnicząca
- Tomasz Stachowiak - wiceprzewodniczący
- Bartłomiej Ignaszewski - wiceprzewodniczący
- Grzegorz Ganowicz
- Michał Grześ
- Dominika Król
- Maria Lisiecka-Pawełczak
- Paweł Matuszak
- Halina Owsianna
- Mateusz Rozmiarek
- Paweł Sowa
- Sara Szynkowska vel Sęk
- Małgorzata Woźniak
Komisja Kultury i Nauki - organizacja i działalność miejskich instytucji kultury, nauki, szkół artystycznych, promocja kulturalna miasta, współpraca z instytucjami twórczymi i naukowymi
- Grzegorz Jura - przewodniczący
- Andrzej Rataj - wiceprzewodniczący
- Mateusz Rozmiarek - wiceprzewodniczący
- Przemysław Alexandrowicz
- Dorota Bonk-Hammermeister
- Wojciech Chudy
- Monika Danelska
- Lidia Dudziak
- Grzegorz Ganowicz
- Bartłomiej Ignaszewski
- Ewa Jemielity
- Maria Lisiecka-Pawełczak
- Marta Mazurek
- Przemysław Polcyn
- Marek Sternalski
- Klaudia Strzelecka
Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej - ochrona środowiska, zieleń miejska, lasy komunalne, gospodarka odpadami, gospodarka wodno-ściekowa, usługi komunalne, krajobraz kulturowy, ochrona przed hałasem, rekultywacja terenów zdegradowanych
- Konrad Zaradny - przewodniczący
- Dominika Król - wiceprzewodnicząca
- Sara Szynkowska vel Sęk - wiceprzewodnicząca
- Lidia Dudziak
- Bartłomiej Ignaszewski
- Ewa Jemielity
- Agnieszka Lewandowska
- Łukasz Mikuła
- Halina Owsianna
Komisja Oświaty i Wychowania - szkoły, przedszkola, inne placówki oświatowe, kształcenie i wychowywanie dzieci i młodzieży
- Marek Sternalski - przewodniczący
- Marta Mazurek - wiceprzewodnicząca
- Przemysław Alexandrowicz - wiceprzewodniczący
- Dorota Bonk-Hammermeister
- Lidia Dudziak
- Małgorzata Dudzic-Biskupska
- Michał Grześ
- Ewa Jemielity
- Grzegorz Jura
- Łukasz Kapustka
- Agnieszka Lewandowska
- Maria Lisiecka-Pawełczak
- Anna Wilczewska
Komisja Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji - ład przestrzenny, gospodarka nieruchomościami, system informacji przestrzennej, rewitalizacja
- Łukasz Mikuła - przewodniczący
- Krzysztof Rosenkiewicz - wiceprzewodniczący
- Wojciech Chudy
- Grzegorz Ganowicz
- Bartłomiej Ignaszewski
- Wojciech Kręglewski
- Halina Owsianna
- Andrzej Rataj
- Paweł Sowa
- Sara Szynkowska vel Sęk
Komisja Rewizyjna - kontrola działalności władz miasta, jednostek miejskich, jednostek pomocniczych
- Klaudia Strzelecka - przewodnicząca
- Dorota Bonk-Hammermeister - wiceprzewodnicząca
- Małgorzata Dudzic-Biskupska - wiceprzewodnicząca
- Łukasz Kapustka
- Anna Wilczewska
- Konrad Zaradny
Komisja Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia - polityka społeczna, wspieranie rodzin, opieka i profilaktyka zdrowotna (w ty, profilaktyka uzależnień), problemy osób niepełnosprawnych i seniorów
- Maria Lisiecka-Pawełczak - przewodnicząca
- Halina Owsianna - wiceprzewodnicząca
- Ewa Jemielity - wiceprzewodnicząca
- Przemysław Alexandrowicz
- Monika Danelska
- Dominika Król
- Agnieszka Lewandowska
- Marta Mazurek
- Tomasz Stachowiak
- Sara Szynkowska vel Sęk
- Anna Wilczewska
- Małgorzata Woźniak
- Konrad Zaradny
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - rozpatrywanie skarg na działania władz miasta i miejskich jednostek organizacyjnych; wnioski oraz petycje składane przez mieszkańców
- Monika Danelska - przewodnicząca
- Małgorzata Woźniak - wiceprzewodnicząca
- Paweł Matuszak
- Krzysztof Rosenkiewicz
Komisja Transportu i Polityki Mieszkaniowej - inwestycje, remonty, bieżące utrzymanie dróg i transportu, polityka mieszkaniowa, gospodarowanie komunalnymi lokalami mieszkaniowymi i użytkowymi
- Wojciech Kręglewski - przewodniczący
- Anna Wilczewska - wiceprzewodnicząca
- Michał Grześ - wiceprzewodniczący
- Lidia Dudziak
- Małgorzata Dudzic-Biskupska
- Bartłomiej Ignaszewski
- Paweł Matuszak
- Łukasz Michał Mikuła
- Halina Owsianna
- Krzysztof Rosenkiewicz
- Paweł Sowa
- Marek Sternalski
- Klaudia Strzelecka
Komisja Współpracy Lokalnej i Porządku Publicznego - jednostki pomocnicze (osiedla), organizacja i działalność Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych, współpraca z organizacjami pozarządowymi, bezpieczeństwo i porządek, wymiar sprawiedliwości, ochrona przeciwpożarowa, obrona cywilna i stany nadzwyczajne
- Monika Danelska - przewodnicząca
- Łukasz Kapustka - wiceprzewodniczący
- Wojciech Chudy - wiceprzewodniczący
- Lidia Dudziak
- Grzegorz Jura
- Paweł Matuszak
- Przemysław Polcyn
- Krzysztof Rosenkiewicz
- Anna Wilczewska
Doraźna Komisja ds. Współpracy Międzynarodowej i Promocji Zagranicznej - bieżąca współpraca z władzami miasta w zakresie organizacji międzynarodowych wydarzeń, w tym w szczególności Szczytu Bałkanów Zachodnich (lipiec 2019); przygotowanie strategii rozwoju powiązań międzynarodowych Poznania i promocji zagranicznej miasta; opracowanie programu współpracy Poznania z jednostkami samorządu terytorialnego i ich zrzeszeniami w Polsce.
- Mateusz Rozmiarek - przewodniczący
- Agnieszka Lewandowska - wiceprzewodnicząca
- Paweł Sowa - wiceprzewodniczący
- Lidia Dudziak
- Małgorzata Dudzic-Biskupska
- Michał Grześ
- Ewa Jemielity
- Dominika Król
- Krzysztof Rosenkiewicz
- Tomasz Stachowiak
- Marek Sternalski
- Klaudia Strzelecka
- Małgorzata Woźniak
oprac. mat.