Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Do wydania 20 milionów z budżetu obywatelskiego

Znany już jest harmonogram tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Od maja do czerwca będzie można składać propozycje do głosowania, a samo głosowanie czeka nas na przełomie września i października. Do podziału będzie 20 mln zł.

Zrealizowany z pieniądze z budżetu obywatelskiego projekt "Plażojada", fot. PBO
Zrealizowany z pieniądze z budżetu obywatelskiego projekt "Plażojada", fot. PBO

Za pieniądze z budżetu obywatelskiego powstały już place zabaw, drogi dla rowerów i skwery zieleni. To jednak nie tylko projekty infrastrukturalne, ale też społeczne np. Trener Osiedlowy czy Sale samodzielności dla uczniów niepełnosprawnych.  Kolejna - już siódma- edycja Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego z pomysłami na rok 2019 ma już swój harmonogram. Decyzją prezydenta Jacka Jaśkowiaka podniesiono kwotę, która będzie do podziału do sumy 20 mln zł.

Do 7 maja do 4 czerwca trzeba zgłosić swój pomysł, który następnie przejdzie etap opiniowania przez Urząd Miasta Poznania, ta część zakończy się do 24 sierpnia, następnym podmiotem opiniującym do 14 września będą rady osiedli. W dniach 24 sierpnia do 21 września będzie można się też odwoływać od podjętych decyzji ws. zgłoszonych projektów. Na 26 września zaplanowano ogłoszenie listy projektów, która zostanie poddana głosowaniu, a samo głosowanie potrwa od 27 września do 19 października. Wyniki mają być znane do 30 października. Te projekty, które wskażą mieszkańcy zostaną wpisane do projektu budżetu miasta na 2019 rok, który będzie uchwalany przez Radę Miasta Poznania.

Jan Gładysiak