Biuletyn Miejski

Aktualności

Droga na os. Lotnictwa Polskiego otwarta

Po latach zabiegania o nową drogę na os. Lotnictwa Polskiego, dzisiaj otwarto wybudowany odcinek pomiędzy tym osiedlem a ul. 5 stycznia. Droga przebiega po wydzierżawionym terenie dlatego jej konstrukcja ma charakter tymczasowy, w przyszłości po uregulowaniu sytuacji prawnej jej standard będzie mógł być podniesiony.

fot. Nasza Wola/ Rada Osiedla Wola
fot. Nasza Wola/ Rada Osiedla Wola

Wybudowany przez Zakład Robót Drogowy odcinek drogi ma 206 metrów długości, jest jezdnia oraz chodnik dla pieszych, a także jeden próg zwalniający, będą też nasadzenia kompensacyjne zieleni. Tak wygląda nowa droga od ul. 5 stycznia na os. Lotnictwa Polskiego o którą mieszkańcy zabiegali od lat. Dzisiaj w obecności m.in. zastępcy prezydenta Macieja Wudarskiego, radnych z Rady Osiedla Wola uroczyście otwarto nową inwestycję.

W budżecie Miasta została zarezerwowana kwota w wysokości miliona złotych na wykonanie projektu budowlanego i realizację robót budowlanych.  Co ważne: z uwagi na nieuregulowany stan prawny terenu droga nie będzie rozwiązaniem docelowym. Przyjęty projekt zakłada jednak, że po uregulowaniu stanów terenowo - prawnych będzie możliwość rozbudowy drogi i polepszenia jej standardu.
Przypomnijmy, że jeszcze dwa lata temu zmotoryzowani mieszkańcy osiedla Lotnictwa Polskiego mieli możliwość dojazdu do domów od ulicy 5 Stycznia drogą, która przebiegała przez teren Agencji Mienia Wojskowego. Droga została zamknięta dla ruchu, więc mieszkańcy osiedla Lotnictwa Polskiego zwrócili się wtedy o pomoc do władz Miasta Poznania.

ZDM przygotował koncepcję budowy drogi tymczasowej, pozytywnie zaopiniowanej przez Radę Osiedla Wola i doprowadził do podpisania umowy z Agencją Mienia Wojskowego o wydzierżawieniu gruntów. Następnie został opracowany projekt budowlany, uzyskano konieczne pozwolenia i decyzje administracyjne, w tym projekt organizacji ruchu, pozwolenie na wycinkę drzew, pozwolenie na budowę. W kwietniu ruszyły prace budowlane, a od dzisiejszego rana droga jest już dostępna dla użytkowników.

oprac. (jg)

Zobacz także:
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.