Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Jasełka na Starym Mieście

Uczniowie Szkoły Baletowej z ul. Gołębiej zapraszają dziś na wyjątkowe jasełka. Kto chce przedłużyć sobie atmosferę świąt ten powinien się tam wybrać.

fot. Robert Frąckowiak
fot. Robert Frąckowiak

Młodzi artyści ze Szkoły Baletowej zapraszają na przedstawienie, podczas którego tańcem i słowem opowiedzą historię sprzed ponad dwóch tysięcy lat. W widowisku znajdą się taneczne sceny zwiastowania i narodzenia, ale także humorystyczne wątki jak choćby walki diabłów z aniołami czy wizyta kolędników.

W Jasełkach udział bierze kilkudziesięciu młodych aktorów, którzy wystąpią w oryginalnych kostiumach. Przygotowanie tancerzy to efekt wielu prób pod muzycznym kierownictwem Teresy Kaczmarek. W przygotowanie świątecznego spektaklu na Gołębiej zaangażowani są także nauczyciele i rodzice działający w Towarzystwie Przyjaciół Szkoły Baletowej.
- Szkole zależy pokazywaniu osiągnięć zdolnych uczniów, a także na promocji tańca i historycznej tradycji - podkreśla Magdalena Ignaszak, przewodnicząca Towarzystwa, a także laureatka projektu Rady Osiedla  - Dobry Sąsiad na Starym Mieście.
Jasełka odbędą się dzisiaj czyli w czwartek, 11 stycznia, w Szkole Baletowej przy ul. Gołębiej o godzinie 17:00. Wstęp wolny. Przedsięwzięcie dofinansowane zostało z budżetu Rady Osiedla Stare Miasto.

ROSM, jg