Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Kibicuj na targach. Strefa Kibica już gotowa

Na placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich czeka już Strefa Kibica. Na 112-metrowym telebimie będzie można obejrzeć mecze mundialu. Na poznaniaków czeka też strefa gastronomiczna i wiele atrakcji dla całych rodzin. Strefa rusza od 14 czerwca, wstęp jest darmowy.

fot. MTP
fot. MTP

Strefa Kibica zlokalizowana jest na pl. Marka, w centralnym miejscu Międzynarodowych Targów Poznańskich, tuż obok Iglicy. Działać będzie od 14 czerwca  do 15 lipca. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Wejście do Strefy Kibica i Lata na Targach znajduje się od strony ul. Bukowskiej.

Na kibiców czekać będą punkty gastronomiczne m.in. z zapiekankami, kiełbasą z grilla, przekąskami i napojami. Dla smakoszy przygotowano specjalną strefę "Kuchnie świata", w której codziennie serwowane będą przysmaki kuchni narodowych uczestniczących w mundialu krajów.

- Dziękuję Targom, że podjęły się tego działania - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. - Strefa Kibica to nie tylko możliwość wspólnego udziału w wielkim wydarzeniu sportowym - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski  do odwiedzenia najbardziej barwnej Strefy Kibica w Polsce - mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. - Wierzę, że będzie ona łączyła wielkie emocje sportowe z doskonałą zabawą dla całych rodzin.

W Strefie Kibica sport nie będzie kończył się na oglądaniu meczów. Wszyscy uczniowie ze szkół podstawowych mogą wziąć udziału w turnieju piłkarskim. Formuła turnieju nawiązuje do zasad, które obowiązują na Mundialu. Uczestnicy zostaną podzieleni na 8 grup po 4 zespoły. Drużynom zostaną przydzielone podczas losowania nazwy, które będą odpowiadać nazwom państw biorącym udział w Mistrzostwach Świata.

Nie tylko sport

Równolegle ze Strefą Kibica wystartuje Lato na Targach, czyli m.in. strefa wypoczynku, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci oraz przede wszystkim moc aktywności codziennie od 10:00 do 20:00. Każdy znajdzie coś dla siebie: powraca kino letnie w czwartkowe wieczory, czytelnia czy strefa odpoczynku. Targi oddają do dyspozycji kibiców i gości Lata na Targach ponad 15.000 m2 przestrzeni!

Dobry klimat zagwarantuje strefa wypoczynku, gdzie w oczekiwaniu na kolejną porcję sportowych zmagań będzie można spokojnie spędzić czas. Na terenie strefy będzie też  plaża z leżakami. Najmłodsi kibice i uczestnicy Lata na Targach będą mogli skorzystać z placu zabaw, piaskownicy i boiska, z warsztatów plastycznych i artystycznych, piłkarskich zajęć z Akademią Reissa, spotkań z bajkowymi bohaterami czy gier podwórkowych i planszowych.

Pokazy kina plenerowego rozpoczną się 14 czerwca. W trakcie Lata na Targach czynne będzie boisko do siatkówki plażowej i strefa aktywności pod dachem, czyli 3600 m2 powierzchni dostępnej bez względu na pogodę.

Lato na Targach to także codzienna Strefa Animacji, czyli warsztaty i zabawy tematyczne z wykwalifikowanymi animatorami: warsztaty plastyczne i artystyczne, gry podwórkowe i planszowe, spotkania z bajkowymi bohaterami, zajęcia dla miłośników majsterkowania, eksperymenty dla najmłodszych i rękodzieło dla początkujących.

Na tych, którzy chcą na chwilę zapomnieć o kibicowskich uniesieniach, czeka strefa Family Friendly dla rodzin z dziećmi. Teren MTP jest też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Specjalnie wydzielone miejsce przed telebimem pozwoli wszystkim w pełni korzystać z możliwości przeżywania piłkarskich emocji. Wolontariusze będą czuwać i w razie potrzeby pomagać w komunikacji po strefie.

MTP, AW, jg