Biuletyn Miejski

Aktualności

Kolejne chodniki na Wildzie po remoncie

Remonty chodników na ulicach Fiołkowej i Wierzbięcice już się zakończyły. Prace zleciła i sfinansowała  ze swojego budżetu Rada Osiedla Wilda.

fot. ZDM
fot. ZDM

Na ulicy Fiołkowej został wyremontowany chodnik na odcinku od ulicy św. Trójcy do posesji 4a. Prace brukarskie zostały wykonane zarówno po zachodniej stronie ulicy jak i po wschodniej, z tym, że po wschodniej tylko na fragmencie, który znajduje się w administracji ZDM.

Prace zleciła Rada Osiedla Wilda. Również koszt remontu w wysokości 34 tys. złotych został sfinansowany ze środków znajdujących się w dyspozycji rady osiedla. - Można tylko żałować, że na nowym chodniku już parkują samochody. Chodniki powinny być przeznaczone wyłącznie dla pieszych - zauważył osiedlowy radny Marian Krzywosz.
Natomiast na Wierzbięcicach chodnik został wyremontowany po wschodniej stronie ulicy na odcinku od ulicy Krzyżowej do ulicy św. Jerzego. - Remont chodnika był szczególnie potrzebny z uwagi na funkcjonujące tu przedszkole "Pan Kleks". Dzięki wyremontowanemu chodnikowi rodzice będą mogli bezpiecznie i wygodnie odprowadzić i odebrać maluchy z przedszkola - mówi Katarzyna Napierała reprezentująca Radę Osiedla Wilda.

Podczas odbioru, choć nie było to przedmiotem zadania, postanowiono, że dodatkowo, w pasie zieleni oddzielającej chodnik od jezdni zostaną wykonane przejścia ułatwiające dojście do przedszkola i pobliskiego zespołu szkół.

Koszt remontu chodnika wyniósł 55 tys. złotych. Zadanie zostało wskazane do realizacji i sfinansowane przez Radę Osiedla Wilda.

ZDM, (jg)