Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Kolejne domki dla wolno żyjących kotów

Pierwsze domki dla wolno żyjących kotów stanęły już na ogródkach działkowych im. Żwirki i Wigury na Ławicy. Kolejne pracownicy schroniska będą rozwozić w najbliższym czasie. Staną na działkach, podwórkach, osiedlach. Drewniane budki są stawiane zimą już po raz kolejny.

fot. Schronisko dla Zwierząt
fot. Schronisko dla Zwierząt

To już czwarta akcja stawiania domków dla kotów. W ubiegłych latach w mieście pojawiło się w sumie 180 domków. Co roku miasto wydaje na nie 12 tys. zł.

- W tym roku za miejskie pieniądze kupiono 50 domków. Zamieszkają w nich koty m.in. z cmentarza na Junikowie, osiedla Tysiąclecia, ogródków działkowych przy ul. Klaudyny Potockiej. Budki staną też na posesjach przy ul. Dobrej na Ogrodach i przy ul. Błażeja na Naramowicach - informuje Małgorzata Lamperska ze Schroniska dla Zwierząt.

Domki pozwalają kotom schronić się przed deszczem i chłodem. Nie będą musiały one szukać ciepła w piwnicach, skąd często są wyganiane, czy pod samochodami. Mają swoje miejsce, w którym zmieści się i posłanko, i miska z karmą. Ich nowe mieszkania są wygodne - z jednym lub dwoma wyjściami i otwieranym dachem. Są wykonane z drewna, mają obity blachą dach i ocieplane ściany.  Są dwa rodzaje domków - duże, piętrowe, i małe.

Miejsca, gdzie staną domki, wskazywały osoby dokarmiające wolno żyjące koty. Zgłaszały się do rad osiedli, administratorów domów i organizacji pozarządowych, które zamawiały je w schronisku. Aby postawić kocią budkę, potrzebna była zgoda właściciela lub administratora terenu.

(jg), schronisko.com