Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Kopiec Wolności do remontu

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonanie robót budowlanych. mających na celu modernizację maltańskiego "Kopca Wolności". Prace mają się zakończyć najpóźniej do 31 października tego roku.

fot. PIM
fot. PIM

Kopiec Wolności nad jeziorem maltańskim na razie nie zostanie podwyższony, bo wymagało by to zbyt wielkich nakładów finansowych.  Planowany jest jednak remont drogi technicznej wejściowej na szczyt Kopca od strony zachodniej oraz utwardzonej platformy pośredniej północnej i szczytowej  Kopca nad poznańskim Jeziorem Malta.

- Zakres prac obejmuje także budowę stopy fundamentowej i montaż masztu flagowego, montaż instalacji oświetlenia i iluminacji Kopca oraz instalacji teletechnicznych telewizji przemysłowej CCTV i kamery internetowej, a także instalację tablicy informacyjnej dot. historii i symboliki Kopca Wolności - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Spółka ta właśnie ogłosiła przetarg w tym zakresie, w zamówieniu całość prac towarzyszących i pozostałych ma zakończyć się maksymalnie do 31 października 2018 r. Potencjalni Wykonawcy swoje oferty mogą składać do dn. 23 kwietnia br. W zamierzeniu władz miasta remont już istniejącego kopca ma wpisywać się w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, która jest obchodzona w tym roku.

PIM, jg