Biuletyn Miejski

Aktualności

Korty UAM na Morasku zadaszone

Korty tenisowe przy Hali Sportowej UAM przy ul. Zagajnikowej 9 zostały zadaszone. Dwa pełnowymiarowe boiska przykryto konstrukcją ze stali. W przyszłości UAM planuje jeszcze większe inwestycje w swoją infrastrukturę sportową.

fot. UAM
fot. UAM

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza rozwija swoją infrastrukturę sportową w kampusie na Morasku. Zakończono właśnie budowę lekkiej hali nad znajdującymi się tam kortami tenisowymi przy hali sportowej. - Powłokę stanowią dwie warstwy folii PCV w kolorze biało-zielonym. Użytkownicy będą mogli skorzystać z zaplecza, w którym znajdują się szatnie, toalety, umywalnie oraz pomieszczenie techniczne. Powierzchnia użytkowa hali to 1206 m2, a jej wysokość to 10 m. Obiekt został przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych - informuje UAM w swoim komunikacie.

Korty posiadają nawierzchnię, która posiada praktycznie identyczne właściwości gry jak na korcie ceglastym, jednak w odróżnieniu od niego jest zawsze idealnie równa, a w trakcie gry nie tworzą się wgłębienia. Oświetlenie ledowe pozwala na prowadzenie treningów przy sztucznym oświetleniu. Ogrzewanie pozwoli na grę także w sezonie zimowym. Oprócz studentów oraz pracowników UAM, z kortów korzystać mogą odpłatnie wszyscy chętni. Inwestycja powstała od kwietnia do czerwca 2017 r w ramach realizacji wieloletniego programu inwestycyjnego UAM.

To jednak nie jedyna inwestycja UAM, na Morasku szykowany jest kolejny obiekt sportowy, który stanie obok stojącej tam pływalni i hali sportowej. Będzie to jeszcze większa hala o wielofunkcyjnej roli, w której będzie można grać w piłkę plażową, znajdą się tam korty tenisowe oraz sale do uprawiania sztuk walki i judo. Na zewnątrz powstanie natomiast stadion lekkoatletyczny i tor dla wyścigów rolkarzy. Będzie też pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z sztuczną trawą. W pobliskim lasku wyznaczone będą ścieżki biegowe i do uprawiania nordic-walkingu.

(jg)