Biuletyn Miejski

Aktualności

Na Cytadeli przywrócą ogród wodny

Kolejne miejsce wypoczynku zostanie wkrótce zrewitalizowane. Zarząd Zieleni Miejskiej przystępuje do prac przygotowawczych nad odnowieniem ogrodu wodnego na Cytadeli przy al. Republik. Środki na tę inwestycję pochodzą z budżetu obywatelskiego.

fot. ZZM
fot. ZZM

- Miło nam zakomunikować, że kolejne urokliwe miejsce miasta Poznania - dawny ogród wodny w parku Cytadela może już wkrótce odzyska dawną świetność - informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. Obiekt jest położony w zagłębieniu terenu, w dawnym oczku wodnym nieopodal głównej alei noszącej nazwę al. Republik (w lipcu Rada Miasta Poznania zmieniła nazwę na al. 15 Pułku Ułanów Poznańskich).

Obecnie jedną z nielicznych pozostałości dawnego ogrodu wodnego jest rzeźba parkowa Jerzego Sobocińskiego "Mewa", która po prawie 50 latach wymaga pilnej konserwacji. Zarząd Zieleni Miejskiej przystępując do rewitalizacji ogrodu wodnego na Cytadeli w roku bieżącym wykona prace projektowe na podstawie, których w latach następnych będzie możliwa realizacja.

Aktualnie gotowa jest już koncepcja zagospodarowania, na podstawie której wykonany zostanie jeszcze w roku bieżącym projekt budowlany. Opracowana koncepcja zakłada rewitalizację: niecki wodnej, rzeźby "Mewa", ścieżki okalającej nieckę, zieleni, oraz wprowadzenie nowych elementów: dodatkowa ścieżka, oświetlenie, wodotrysk, system odprowadzenia wody z niecki, wprowadzenie nowych elementów małej architektury i roślinności. Prace projektowe finansowane są z budżetu obywatelskiego.

ZZM, oprac. (jg)

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.