grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Na Grunwaldzie powstał ogród edukacyjny

Przy Szkole Podstawowej nr 72 przy u. Newtona otwarto ogród edukacyjny. Dzięki lekcjom na świeżym powietrzu pomoże one uczniom zrozumieć historię naszej planety i to jak dzisiaj ona funkcjonuje. Inwestycja była możliwa dzięki grantowi jaki dostała Rada Osiedla Grunwald-Południe.

fot. Urząd Miasta Poznania - grafika artykułu
fot. Urząd Miasta Poznania

W ogródku, który powstal przy Szkole Podstawowej nr 72 przy ul. Newtona uczniowie będą mogli poznać różne formy krajobrazu polodowcowego i zbadać glebę w specjalnie przygotowanym punkcie odkrywki. W samym jego centrum znajduje się pagórek, który został przystosowany do prowadzenia lekcji na świeżym powietrzu i który może służyć także jako scena dla szkolnego teatru. W ogrodzie jest też klatka meteorologiczna do pomiarów pogody i wiatrołap.

- Otwarcie tego ogródka jest dowodem na to, że współpraca między szkołami a radami osiedla jest możliwa i efektywna - podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Dzięki niej uczniowie będą mogli poszerzać swoje horyzonty i zgłębiać wiedzę, którą zdobywają w szkole. Takie przedsięwzięcie wymaga wielu przygotowań i starań, cieszę się więc, że udało się zdobyć grant -dodał.

Po uroczystym otwarciu ogródka wykład wygłosiła dr Marzena Żylińska, metodyk i dydaktyk, propagatorka idei "Budzącej się szkoły". To ruch społeczny, którego celem jest zmiana kultury szkolnej i przejście od nauczania do uczenia się. Szkoła Podstawowa nr 72 stała się oficjalnym ośrodkiem tego ruchu w Wielkopolsce.

Ogródek powstał dzięki współpracy szkoły i rady osiedla Grunwald-Południe, która złożyła wniosek o grant i uzyskała z budżetu miasta prawie 200 tys. zł dofinansowania na stworzenie dla uczniów ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej.

UMP, (jg)