Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Na Szczepankowie powstanie nowe miejsce rekreacji

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła kolejne postępowania przetargowe na budowę  obiektów rekreacyjnych. Jest wśród nich zaprojektowanie i wybudowanie nowej siłowni pod chmurką na Szczepankowie.

fot. PIM
fot. PIM

Mieszkańcy Szczepankowa już niebawem zyskają kolejne miejsce do uprawiania sportu i rekreacji. Nowa siłownia zewnętrzna stanie na działce przy ul. Szczepankowo. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły już przetarg w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

Pośród urządzeń do ćwiczeń będą tam m.in.: prasa nożna, popularny "wioślarz", stepper, czy narty biegówki. Dla miłośników wysiłku na świeżym powietrzu przygotowane zostaną również poręcze do ćwiczeń oraz drążek fit.

- W ramach zadania wykonane zostaną także utwardzone ścieżki oraz plac pod siłownię. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną też ławki oraz dekoracyjne murki służące za siedziska. Po zamontowaniu wszystkich elementów siłowni, wykonawca prac zagospodaruje zieleń wokół inwestycji, a teren wyposaży w kubły na śmieci - informuje spółka Poznańskiej Inwestycje Miejskie.

PIM, oprac. jg