Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Nowa czytelnia w SP 75

Z czytelnictwem w naszym kraju nie jest najlepiej. Aby ten stan poprawić trzeba zachęcać do czytania już na etapie szkolnym. Tak robi Rada Osiedla Stare Miasto. Dzięki staraniom radnych o nową czytelnię wzbogaciła się staromiejska Szkoła Podstawowa nr 75 przy ul. Powstańców Wielkopolskich.

Fot. Rada Osiedla Stare Miasto
Fot. Rada Osiedla Stare Miasto

Do dyspozycji uczniów oddano jasne pomieszczenia z kanapami i stolikami do pracy. Ostateczny wygląd czytelni został skonsultowany zarówno z fachowcami jak i uczniami, a pieniądze na remont pochodziły z budżetu Rady Osiedla Stare Miasto i Wydziału Oświaty Urzędu Miasta.

Zakres prac adaptacyjnych był spory. Obejmował m.in. skuwanie tynków, ocieplanie ścian, wykucie przejścia do biblioteki, wykonanie nowej podłogi i montaż podwieszanego sufitu. Ale ostateczny przyjazny efekt, który przerósł oczekiwania jest wynikiem także nowego oświetlenia i nowoczesnego umeblowania. Prace remontowe w SP 75 wykonała, firma Romar, wyłoniona w trybie zapytania ofertowego. Koszt prac modernizacyjnych i wyposażenia wyniósł 35 200 zł.

- Cel naszych działań był oczywisty: jeszcze większe zainteresowanie dzieci książką i czytelnictwem - mówi dyrektor Katarzyna Sołtysiak. - Od pierwszych dni po otwarciu odnotowaliśmy zdecydowanie więcej uczniów korzystających z księgozbioru, co bardzo cieszy i motywuje - dodaje

Dla Rady Osiedla remonty placówek oświatowych i doposażenie placów zabaw to jeden z głównych punktów inwestycyjnych. W przyszłorocznym budżecie zarezerwowano na ten cel prawie 400 tys. zł. To spora kwota, ale wyzwaniem jest tu wyludniające się centrum miasta.

Staromiejscy radni starają się systematycznie modernizować budynki szkolne, tak aby dzieci miały jak najlepsze warunki nauki i zabawy, a rodzice byli pewni, że ich pociechy otrzymują nie tylko dobre wykształcenie, ale także opiekę w przyjaznych i po prostu estetycznych i nowych przestrzeniach.

oprac. mat.

Zobacz także: