Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Nowe sygnalizacje świetlne

ZDM zamontował w miejscach, gdzie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji na drodze sygnalizację świetlną. Lampy pojawiły się na wyjeździe z osiedla Kopernika w ulicę Jugosłowiańską i przejeździe przez torowisko tramwajowe przy dojeździe do ronda Starołęka. 

fot. ZDM
fot. ZDM

Rozpoczęte na początku roku prace przy budowie sygnalizacji na wyjeździe z osiedla Kopernika w ulicę Jugosłowiańską i przejeździe przez torowisko tramwajowe przy dojeździe do ronda Starołęka już się zakończyły. Urządzenia muszą jeszcze zostać podłączone do sieci energetycznej.  - Liczmy, że nastąpi to jeszcze w tym miesiącu. Zgodnie z przepisami przez tydzień będą musiały działać w tzw. cyklu awaryjnym (żółte światło pulsujące), by można było je w pełni uruchomić - informuje Zarząd Dróg Miejskich. Koszt budowy w przypadku ul. Jugosłowiańskiej wyniósł prawie 350 tysięcy złotych, a ul. Starołęckiej o 100 tysięcy złotych mniej.

O zamontowanie sygnalizatorów wnioskowali między innymi sami kierowcy. Dzięki nowym światłom ma poprawić się bezpieczeństwo. Dodatkowo na ul. Starołęckiej zmniejszy się ryzyko przerw w kursowaniu tramwajów spowodowanych kolizjami z przejeżdżającymi przez tory samochodami. Czerwone światło dla samochodów będzie się włączało jedynie wówczas, gdy będzie nadjeżdżał tramwaj.

ZDM, oprac. jg