Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Nowoczesne zaplecze tenisowe na Ratajach

Zadaszone korty, nowe przebieralnie z toaletami i natryskami oraz recepcją - korty tenisowe w Ośrodku Przywodnym POSiR na osiedlu Piastowskim zyskały nową jakość.

Fot. POSiR
Fot. POSiR

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają wszystkich fanów tenisa do Oddziału Rataje na osiedlu Piastowskim, gdzie w marcu oddano do użytku nowoczesne zaplecze tenisowe.

Już w ubiegłym roku powstały zadaszone korty tenisowe, dzięki czemu można tę dyscyplinę uprawiać przez cały rok. Teraz przyszedł czas na zmiany w zapleczu obiektów. Największa nowość to zespół przebieralni z toaletami i natryskami (szatnie damskie i męskie). W jednym czasie może z nich korzystać ponad 40 osób. Przy recepcji będzie działał mini bar, gdzie po treningu można się zregenerować, zakupić coś do picia albo obejrzeć mecz tenisowy w telewizji. Latem do dyspozycji tenisistów i kibiców będzie również taras.

Baza tenisowa w Oddziale Rataje jest systematycznie modernizowana. Od zeszłego roku działają trzy kryte korty z nawierzchnią z mączki hydroslide zapewniającej wysoki komfort gry. Obiekty są ogrzewane, co zapewnia wysoki komfort gry zimą. Hale tenisowe posiadają również rozsuwane boki, co przydaje się w czasie gry latem. Wewnątrz zainstalowano oświetlenie, dzięki czemu gra możliwa jest również po zmroku.

Korty kryte są uzupełnieniem istniejącej już infrastruktury, na którą składają się trzy korty zewnętrzne. Także one przeszły w ostatnim czasie modernizację. Zamontowano na nich nowe oświetlenie. Do korzystania z odkrytych kortów POSiR zaprasza od maja. W tym samym czasie oddana zostanie do użytku nowa ścianka tenisowa ze sztucznym oświetleniem.

- Kiedy cały kompleks tenisowy ruszy pełną parą, zaprosimy wszystkich fanów tenisa na turniej, który będzie jednocześnie oficjalnym otwarciem obiektu - zapowiada dyrektor POSiR Zbigniew Madoński.

oprac. red.

  • Korty tenisowe w Oddziale Rataje (os. Piastowskie 106a) są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-22.00, a w weekendy 8.00-22.00. Zimą funkcjonują tylko korty kryte. Więcej szczegółów na temat rezerwacji, cennika i wydarzeń na kortach na stronie: osrodekrataje.poznan.pl/korty-tenisowe.
Zobacz także: