Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Nowy plac zabaw nad Maltą

Poznańskie Inwestycje Miejskie szykują nową inwestycję nad Maltą. W tym roku ma się tam pojawić Rodzinna Przystań Sportu i Rekreacji z wyjątkowym placem zabaw. Ogłoszono już przetarg na wykonanie robót budowlanych.

fot. UMP
fot. UMP

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła postępowanie przetargowe na budowę nowej atrakcji nad jeziorem maltańskim.  Wybrany wykonawca zaprojektuje i wykona  park rozrywki oraz rekreacji nad jeziorem wraz z odcinkiem drogi rowerowej i ciągu pieszego, obiekty będą zlokalizowane na tym brzegu jeziora na którym znajdują się Termy Maltańskie. Inwestycja będzie możliwa dzięki środkom z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Pośród wielu elementów, z których będzie można korzystać w parku rozrywki warto wymienić choćby trójmasztowy okręt do zabawy, pięcioosobową karuzelę, huśtawki zarówno dla maluchów jak i dla starszych dzieci, bujaki, zestaw zabawowy rollercoster, mostek, czy zjeżdżalnię - informuje spółka PIM.

Pomiędzy wieloma urządzeniami o charakterze rozrywkowym swoje miejsce znalazły również karuzele "wibrująca kula" oraz urządzenie do ćwiczenia równowagi tzw. slackline. Przy placu zabaw będzie również miejsce na stojaki rowerowe, ławki z oparciem, czy kosze na śmieci. Całość parku będzie ogrodzona, a teren oświetlony za pomocą nowych lamp. Do dyspozycji użytkowników zostaną oddane również odcinek pieszej ścieżki oraz odcinek ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej - obie łączące nowy park z istniejącą infrastrukturą.

PIM czeka na oferty firm do 20 lutego, zwycięzca przetargu do końca czerwca powinien opracować projekt. W pełni ukończona inwestycja z potrzebnymi zgodami  powinna być gotowa na koniec obecnego roku.

PIM, oprac. jg