Biuletyn Miejski

Aktualności

Nowy skwer na Jeżycach

Skwer na odcinku od ul. Przybyszewskiego do ul. Gorczyczewskiego przy ul. Bukowskiej w pobliżu Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego przebudowano się w ciągu ostatniego roku.  Liczne nasadzenia i ławki zmieniły go w miejsce odpoczynku.

fot. ZDM
fot. ZDM

Przed budynkiem mieszkalny przy ul Bukowskiej na odcinku od ul. Przybyszewskiego do ul. Gorczyczewskiego przed rokiem przeprowadzone zostały roboty brukarskie i ziemne wraz z częściowym wykonaniem zieleni wysokiej i niskiej, pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Następnie wykonano obsadzenia naprzemiennie kwitnącymi bylinami, trawami ozdobnymi, a także krzewami ozdobnymi na skwerach, za chodnikiem. - W ostatnim czasie pojawiły się elementy małej architektury w postaci ławek i koszy na śmieci. Jesienią natomiast planowane jest posadzenie drzew na skwerach oraz roślin cebulowych w trawnikach - informuje ZDM.

Jak zauważa Zarząd Dróg Miejskich ten zaniedbany fragment tej części Poznania zmienia się diametralnie. Jest to ważna przestrzeń na mapie zarówno Jeżyc jak i śródmieścia, dedykowana przede wszystkim mieszkańcom, pieszym w tym dzieciom i młodzieży uczęszczającym do pobliskich szkół.

Wszelkie dotąd zrealizowane prace zostały sfinansowane przez Radę Osiedla Jeżyce. Co ważne w przyszłości planowany jest remont chodnika znajdujący się pomiędzy pasem zieleni, a blokiem mieszkalnym. Jednak, tylko w części znajduje się on w gestii Zarządu Dróg Miejskich, dlatego konieczne jest skorelowanie prac ze wspólnotą mieszkaniową, do której należy pozostały fragment. Kiedy prace uda się zrealizować ten kawałek miasta będzie jeszcze piękniejszy.

ZDM, (jg)

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.