Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Od Rataj do Polanki

Przewodnicy z grupy "Po Poznaniu" zapraszają na kolejny spacer, a tym razem towarzyszyć mu będzie dodatkowa atrakcja - gra miejska.

Fot. Justyna Kędra
Fot. Justyna Kędra

Rataje to dziś jedna z najważniejszych dzielnic Poznania, doskonale położona względem centrum miasta. Pomimo tego, że kojarzy się głównie z blokowiskami z czasów PRL, to wciąż można tutaj znaleźć pozostałości dawnej wsi, wzmiankowanej już w XIII w. Z Ratajami wiąże się też wiele ciekawych historii.

Co Rataje zawdzięczają Cyrylowi Ratajskiemu? Skąd nazwa tej części miasta? Którędy przebiegała linia Średzkiej Kolei Powiatowej? Skąd wziął się tajemniczy wiatrak-pompa przy ul. Milczańskiej? Wszystkich, którzy chcą poznać odpowiedzi na te i inne pytania, powinni wziąć udział w wycieczce. Początek o godz. 11, zbiórka na Rondzie Rataje (skwer od strony os. Piastowskiego).

Będzie też możliwość wzięcia udziały w grze, której zadania trzeba będzie wykonywać w trakcie spaceru. Zainteresowane grupy (2-6 osób) mogą zgłaszać się za pomocą formularza zgłoszeniowego. Limit zespołów to 15 grup. O godz. 10.45 w miejscu rozpoczęcia spaceru organizatorzy wytłumaczą zasady udziału w zabawie. Każda grupa, która z powodzeniem ukończy grę i ustali finałowe hasło, otrzyma upominek od sponsora spaceru - firmy Budimex Nieruchomości.

Wycieczka zakończy się ok. godz. 13 na ul. Milczańskiej 1 w biurze Budimex Nieruchomości, która przygotuje dla uczestników poczęstunek. Będzie także możliwość zapoznania się z najnowszą inwestycją dewelopera realizowaną w tym miejscu. Wycieczka odbywa się niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Udział bezpłatny.

oprac. red.

Zobacz także: