Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Odnowią park im. Adama Wodziczki

Położony wzdłuż rzeki Bogdanka park im. A. Wodziczki niebawem doczeka się rewaloryzacji. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła właśnie przetarg na realizację zadania.

fot. PIM
fot. PIM

O renowację parku od dłuższego czasu zabiegała Rada Osiedla Sołacz. Te teren zielony jest w pewnym sensie kontynuacją Parku Sołackiego, bo też położony jest nad Bogdanką. Niestety od lat nie prowadzono tam większych remontów i obiekt wymaga gruntownej odnowy. Teraz w końcu projekt będzie mógł wkroczyć w fazę realizacji. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiła przetarg na realizację pierwszych prac w parku. Wykonawcy, którzy chcą przeprowadzić prace związane z renowacją parku im. A. Wodziczki mają czas do 22 września, by składać swoje oferty.

Inwestycja została podzielona na cztery etapy. W pierwszej kolejności ma zostać przeprowadzona odnowa placów zabaw na terenie parku. - Dzięki renowacji placów zabaw Sołacz zyska zmodernizowane miejsce wypoczynku i rekreacji dla dzieci oraz dla dorosłych poprzez budowę siłowni zewnętrznej, boisk do gry w koszykówkę, bule, stoliki szachowe, do gry w ping-ponga itp. Powstanie przestrzeń, która będzie zachęcała mieszkańców do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, wśród zieleni - tłumaczy Rada Osiedla Sołacz.

Wybrany w przetargu wykonawca na realizację prac objętych umową będzie miał 240 dni. W tegorocznym budżecie miasta na renowację parku im. A. Wodziczki przeznaczono niemal 1,65 mln zł.

(jg), UMP