Biuletyn Miejski

Aktualności

Ponowny przetarg na budowę nowej pływalni na Ratajach

Spółka PIM ponownie ogłosiła przetarg nieograniczony na wykonanie nowej pływalni krytej na Ratajach. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione z powodu braku ofert.

Wizualizacja basenu na os. Piastowskim, fot. PIM
Wizualizacja basenu na os. Piastowskim, fot. PIM

Mieszkańcy os. Piastowskiego i jego okolic już od dawna czekali na nowy basen. W miejscu przeznaczonego do rozbiórki obiektu, powstanie budowla łącząca w sobie funkcje rekreacyjne i sportowe.

Aby tym razem przetarg na budowę basenu na os. Piastowskim udało się rozstrzygnąć spółka PIM postanowiła zmniejszyć wymagania w zakresie finansów i doświadczenia. - Wykonawca prac najpierw rozbierze stary budynek, a następnie wybuduje w tym samym miejscu nowoczesny obiekt, w oparciu o znajdującą się w posiadaniu zamawiającego wielobranżową dokumentację projektową - informuje PIM.

W ramach zadania zostanie wybudowana pływalnia szkoleniowo-rekreacyjna, z dominująca funkcją sportową dla młodzieży. Dodatkowo w budynku swoje miejsce znajdzie część przeznaczona na fitness oraz mały zespół saun.

Podstawowy basen pływacki będzie miał wymiary 25x16m i zawierał 6 torów. W celu umożliwienia  rozgrywania sztafet pływackich, głębokość basenu zarówno z jednej, jak i  drugiej strony będzie miała 180 cm, a po obu stronach torów umieszczone zostaną słupki startowe. W pływalni znajdzie się także  basen rekreacyjny o wymiarach 2x5x9m, który będzie pełnił funkcję basenu do nauki pływania.

Niecki basenowe będą wykonane w technologii ze stali nierdzewnej. Obiekt zostanie wyposażony w dwie przebieralnie grupowe - dla grup zorganizowanych, przebieralnię kabinowo-szafkową wyposażoną w 12 kabin oraz 60 dwupoziomowych szafek, a także zespół przebieralni i natrysków dla osób niepełnosprawnych. Na terenie znajdą się również m.in. pomieszczenia administracyjne, gospodarcze, magazynowe oraz mała kawiarnia typu barowego.

Na oferty spółka czeka do 22 marca.

PIM, oprac. jg

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.