Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Przesuwają drogę dla rowerów w ul. Piłsudzkiego

Droga dla rowerów w ul. Piłsudskiego jest wyznaczona na połowie chodnika dla pieszych. ZDM rozpoczął prace na wysokości przystanków by poprawić bezpieczeństwo zarówno dla pieszych/pasażerów jaki rowerzystów.

fot. ZDM
fot. ZDM

- Z myślą o poprawieniu bezpieczeństwa pieszych, pasażerów autobusów i rowerzystów rozpoczynamy oddzielanie drogi rowerowej od przystanków położonych wzdłuż ul. Piłsudskiego w pobliżu osiedla Oświecenia - informuje Zarząd Dróg Miejskich.
Prace rozpoczęły się 26 października i potrwają do 28 listopada 2017. W ich ramach zaplanowano przebudowę chodnika i ciągu pieszo-rowerowego na ul. Piłsudskiego w rejonie przystanków autobusowych "Osiedle Oświecenia".

W celu zmniejszenia ewentualnych uciążliwości prace wykonywane będą etapami. Na ul. Piłsudskiego w rejonie przystanków wydzielona zostanie część pasa ruchu w każdą stronę, a prędkość maksymalna pojazdów będzie ograniczona do 30 km/h. Piesi będą poruszać się po istniejącej drodze rowerowej lub przebudowywanym chodniku.
Po zakończeniu prac droga rowerowa będzie przebiegała za przystankami. Przez nią po pasach będą mogli przechodzić piesi. Podobnie do rozwiązania, które zastosowano przy przystanku autobusowym (Osiedle Piastowskie) na ul. Zamenhofa od strony os. Jagiellońskiego. Niewielkiemu przesunięciu ulegną wiaty przystankowe.

ZDM, (jg)