Biuletyn Miejski

Aktualności

Przyjazna rywalizacja

W przeciwieństwie do popularnego kiedyś serialu, zwyciężyło Świerczewo, ale cały pojedynek przypominał mecz przyjaźni i zakończył się wspólną deklaracją.

Fot. Piotr Kubiak
Fot. Piotr Kubiak

Europejskie miasta rywalizowały o miano najbardziej rowerowego w ramach European Cycling Challenge 2017. W Poznaniu dodatkowo wewnętrzna rywalizacja prowadzona była między samorządami pomocniczymi. W wielkim finale spotkały się osiedla: Naramowice (Północ) i Świerczewo (Południe). Decydujące starcie miało miejsce na neutralnym gruncie, na terenie Osiedla Stare Miastao, pod mostem Rocha na nowym odcinku Wartostrady. Zamiast koni armie przybyły na rowerach, zamiast szabel uzbrojone były w pompki.

Minimalnie lepsze okazało się Świerczewo 29.533 km, Naramowice wykręciły 28.064,9 km. Zwycięskie osiedle ma otrzymać w nagrodę stację rowerów miejskich, ale oba osiedla podpisały wspólną deklarację , w której proszą Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka o cztery nowe stacje rowerowe: dwie dla Świerczewa i dwie dla Naramowic. Oby wszystkie rywalizacje odbywały się w takiej atmosferze.

oprac. mat.

Zobacz także:
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.