Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Więcej miejsc parkingowych dla mieszkańców Starego Miasta

Kolejnych 47 miejsc postojowych dedykowanych mieszkańcom na parkingu na Chwaliszewie udostępnił ZDM. Do końca ubiegło roku było ich 25. Zwiększyła się również liczba osób, które mogą korzystać z wydzielonych miejsc postojowych.

fot. ZDM
fot. ZDM

Na parkingu na Chwaliszewie jest od stycznia łącznie 72 miejsca dla mieszkańców Starego Miasta. Aby móc z nich korzystać trzeba być mieszkańcem wydzielonego obszaru i mieć identyfikator Strefy Płatnego Parkowania.

Ten obszar zamieszkania wydzielają: koryto rzeki Warty, ulice: Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica, Solna (na odcinku od ul. Wolnica do Al. Marcinkowskiego), Al. Marcinkowskiego, Święty Marcin (na odcinku od skrzyżowania z Al. Marcinkowskiego do Pl. Wiosny Ludów), Plac Wiosny Ludów, Półwiejska, Królowej Jadwigi (zobacz na mapie).

Wniosek można złożyć w Wydziale Parkowania Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Pułaskiego 9. Można go pobrać ze strony ZDM (zakładka Jak załatwić sprawę, w której znajduje się pozycja Wniosek o korzystanie z miejsc postojowych na parkingu przy ul. Chwaliszewo). Ma to na celu wprowadzenie numeru rejestracyjnego pojazdu do elektronicznego systemu obsługującego parking. 

- Miejsca dedykowane nie są przydzielane poszczególnym pojazdom i za pozostawienie samochodu nie są pobierane dodatkowe opłaty trzeba mieć tylko wykupiony wspomniany identyfikator - informuje ZDM.

ZDM, (jg)