Biuletyn Miejski

Aktualności

Winogrady zbierają zdjęcia i wspomnienia na jubileusz 50-lecia

W przyszłym roku osiedla na Nowych Winogradach będą świętować 50-lecie istnienia. Z tej okazji Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Winogrady" rozpoczyna zbiórkę archiwalnych zdjęć oraz wspomnień.

Osiedle Wielkiego Października (dzisiaj os. Pod Lipami), fot. S. Wiktor (1976)/ CYRYL
Osiedle Wielkiego Października (dzisiaj os. Pod Lipami), fot. S. Wiktor (1976)/ CYRYL

W przyszłym roku Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Winogrady" w Poznaniu świętować będzie jubileusz wmurowania kamienia węgielnego pod pierwszy budynek na obecnym Osiedlu Pod Lipami (wtedy nosiło ono nazwę Wielkiego Października). Przygotowania do jubileuszu już się rozpoczęły. - Chcemy godnie uczcić to święto. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców o przesyłanie zdjęć z Winograd - apeluje PSM Winogrady. Do apelu przyłącza się Rada Osiedla Nowe Winogrady Północ.

Co jest poszukiwane? Wszelkie fotografie bloków, wieżowców i innych budynków, zdjęcia pokazujące te tereny przed powstaniem osiedli, oraz zdjęć mieszkańców z przeprowadzki i życia na Winogradach. Zbieramy są też wspomnienia, można je spisać lub zgłosić się do spółdzielni i opowiedzieć o swoich historiach związanych są z Winogradami.

Fotografie i wspomnienia można przesyłać do 31 grudnia 2017 roku, w wersji elektronicznej na adres informacja@psmwinogrady.pl lub papierowej z dopiskiem JUBILEUSZ PSM-W na adres:

Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Winogrady" w Poznaniu

os. Przyjaźni 125 B, 61-686 Poznań

Co ważne do przekazanych fotografii/wspomnień należy dołączyć zgodę na wykorzystanie fotografii/wspomnień

(jg)