Biuletyn Miejski

Aktualności

Wyremontowane chodniki na Świerczewie

Zarząd Dróg Miejskich w ciągu ostatniego miesiąca zakończył cztery remonty chodników na Świerczewie. Po ul. Kępińskiej, Śmiełowskiej, Cieszyńskiej mieszkańcy domów przy ulicy Szubińskiej mogą już korzystać z wygodnego chodnika.

Fot. ZDM
Fot. ZDM

ZDM wyremotnował już za pieniądze z budżetu Rady Osiedla Świerczewo chodniki na ulicach: Kępińskiej, Śmiełowskiej i Cieszyńskiej, teraz zakończono remont chodnika na ulicy Szubińskiej.

Został on wyremontowany na odcinku o długości ok. 175 metrów od ulicy Śmiełowskiej do ulicy Kępińskiej po stronie południowej i zachodniej. Koszt prac brukarskich wyniósł 46 tys. złotych. Odbiór techniczny inwestycji odbył się w piątek, 7 lipca. Uczestniczyli w nim przedstawiciele ZDM, wykonawcy prac brukarskich oraz Anna Matusewicz-Potocka, przewodnicząca Rady Osiedla Świerczewo.

- Na Świerczewie mamy wiele chodników, które wymagają remontu a środki finansowe pozwalają na wyremontowanie zaledwie kilku. Co roku rada osiedla musi więc podejmować trudne decyzje. Przed ich podjęciem uważnie się wsłuchujemy w głosy mieszkańców­-powiedziała Anna Matusewicz-Potocka.

W pierwszej kolejności remontowane są najbardziej zdewastowane chodniki, między innymi te, które zostały zniszczone przez korzenie drzew. Rada Osiedla stara się również o to, żeby choć po jednej stronie ulicy znajdował się chodnik, z którego bezpiecznie mogą korzystać piesi.

ZDM, oprac. (jg

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w plikach cookies.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.